úterý 22. srpna 2017

Seznamte se - přírodní dekorativní kosmetika Couleur Caramel!

Krásný den, milí čtenáři!

Nevím, kde začít, protože dnes vám toho chci napsat tak strašně moc! Už z názvu jste asi vytušili, že si opět budeme povídat o přírodní kosmetice a já vám mé dojmy z této pro vás ještě (možná) neznámé značky tak moc ráda představím!

Článek není zaplacený. Píši ho z vlastní iniciativy. Myslím, že tato kosmetika opravdu stojí za to. Sama jsem si ji vyzkoušela, sama vám na ni teď řeknu svůj názor. Od doby, kdy se dostala na náš český trh (na slovenském už nějakou dobu je) s ní mám možnost líčit. Sebe, ale i ostatní. Dostala jsem skvělou nabídku pro tuto značku dělat vizážistku, a tak mám i přístup k celému sortimentu. Díky tomu ji mám řádně vyzkoušenou.


Značka pochází z Francie, kde také obsadila nejvyšší příčky oblíbenosti. Líčí se s ní hvězdy na červený koberec a celebrity do televize.

Má dva certifikáty ECOCERT a QUALITE FRANCE. Výrobky se vyrábějí tou nejnovější možnou technologií a mají nevídaně rozsáhlé portfolio produktů a textur. Obaly značky jsou papírové, aby korespondovaly s filozofií přírodní kosmetiky, což je to, že se nám stará o pleť, dělá ji krásnou a přitom nezatěžuje životní prostředí. Jsou však pevné a bytelné, s pěknou decentní grafikou.

U přírodních značek dekorativní kosmetiky jsem byla zvyklá na žalostný výběr. Jeden druh řasenky, jeden druh a (tmavý) odstín makeupu, malý výběr barev. U 'kuléru' je to však jinak. Už i proto, že tato kosmetika je dělaná pro makeup artisty, takže jim nabízí široké portfolio barev. Rtěnek mají kolem 35 odstínů a několik z nich je i opravdu odvážných a výrazných.

Ráda bych vám alespoň stručně představila jejich výrobky. Vím, že vše do jednoho článku nenacpu, ale pokusím se o to. Pokud vás zajímá, co si na obličej každý den nanášíte a zajímáte se o přírodní produkty, je dnešní článek přímo pro vás.

Začnu makeupy a podklady, kterých je hned několik:

Báze pod makeup pro mastnou pleť (850,-), která je na fotce dodána, je označena jako best seller značky. Má konzistenci zhruba stejnou, jako silikonová báze od Dermacolu. Avšak s tím rozdílem, že tahle silikon nikdy neviděla. Je složena z pupalkového oleje a jojobového oleje. Ten má přirozený UV filtr a hojivé účinky. Nemusím zmiňovat, že 100% složek je přírodního původu.

Druhá báze, která je určena pro normální a suchou pokožku (750,-), se dá použít i jako krém na pleť. Vyhlazuje povrch, hydratuje a připravuje pleť na aplikaci makeupu. Je složena z květinové vody, mandlového oleje. Já osobně ji miluju a používám i jako obyčejný krém. Je klasické bílé tekuté krémové konzistence, moc příjemná. Na obrázku je uprostřed.


Kompaktní krémový makeup (950,-) je ten v tyčince. Obecně jsem s makeupy této značky měla na začátku problém, protože se s nimi musí pracovat trošku jinak, než s těmi silikonovými. Jsou na bázi olejů, je s nimi trošku více práce. Především na něj budete potřebovat dobrý štětec, nejlépe flat top. Jinak se makeup místy nechytá a vytváří mapy. Se štětcem tento problém ale nemám, na pleti vypadá moc přirozeně, lehce a kompaktně. Není pak potřeba pudrovat. Ale doporučila bych ho na spíše bezproblémovou a nebo mastnější pleť, rád zvýrazňuje šupinky a nedokonalosti. Vyrábí se v asi 5 barvách a dá se s tím nejtmavším i v pohodě konturovat. Kryje asi nejvíce z makeupů, které vám dnes představím.

Obecně přírodní makeupy nikdy na obličeji nevytvoří nepřirozenou masku, i když úplně netrefíte barvu.

Co bych označila za vlajkovou loď 'Kuléru', je hydratační makeup ve skleněném flakónku. Je určen na starší pleť, protože bojuje s vráskami, ale i já ho mám moc ráda. Makeup kromě kyseliny hyaluronové obsahuje mnoho dalšího, ale na to vás raději odkáži na web: sem! V podstatě je to ale zase kombinace olejů. Opět doporučuji sáhnout při aplikaci po štětci.

Poslední makeup v plastovém obalu je určen pro hodně suchou pleť. Obsahuje bavlníkový olej, který vyživuje a hydratuje pleť.


To z makeupů stále není všechno. Tím posledním, který vám představím, je makeup minerální. Je lehoučký, na pleti neznatelný, ideální pro ty, které mají dokonalou pleť, která potřebuje zmatnit a lehce sjednotit. Nechává pleť dokonale dýchat. Práškový povrch splyne s pletí a v průběhu dne se stane 'tekutým'. Nanáší se kabuki štětcem drsnými krouživými pohyby na pleť, do které se 'vmasírovává'. Obsahuje rýžový prášek a slídu. Dá se vrstvit.


Toto už není makeup, ale minerální pudr. V hedvábné konzistenci není rozdíl, však ale toto je opravdu jen pudr, který zmatňuje, nekryje. Opět, i když by to snad ani nebylo nutné, se vyrábí hned v několika odstínech.

 Korektor (390,-)

Tento korektor je bomba. Za mne jeden z nejlepších produktů kuléru. Je oblíbený i uživatelkami, na veletrhu to byl snad nejprodávanější produkt. Promiňte mi, že to opět přirovnávám k drogérkovému protějšku, ale myslím, že práě jejich vlastnosti budete znát lépe. Mám na mysli Camouflage krém od Catrice. Víte? Tak tohle je jeho přírodní kopie. Konzistencí i vlastnostmi. Je perfektní! Kryje pohodlně i tmavé kruhy pod očima a vydrží, když ho zapudrujete. O škále odstínu ani nemluvím. Ach, ten potřebujete!Značka nabízí spoustu odstínů tužek na obočí. S nimi se dá pracovat, mnohem raději ale mám právě stíny. Studené stíny. Tahle paletka je (až na prostřední teplý, dobrý možná jen pro zrzky) studená krásně. Paletka (2 verze - 480,-) Používám ten nejsvětlejší a nemám mu co vytknout.


Ani bronzery, tvářenky, perly a rozjasňovače nejsou opomíjeny. Bronzery (750,-) mají ve 4 odstínech. Od hnědých až po narůžovělé. S minimálním třpytem. Splňují to, co mají. Akorát jsou pořádně zapečené, takže jim musíte věnovat trpělivost, abyste je krásně nanesli, ale jak je zvykem, nic tu nepřeženete, i kdyby jste se snažili ;-)


O tvářenkách tu platí to samé. Výběr z mnoha odstínů, studených i teplých, broskvových až ihových po růžové. Ty jsou ale na rozdíl od bronzerů pigmentované ažaž!


A pak tu máme rozjasňovač (419-). Ano, slyšíte správně! Kromě jeho extra nepraktického balení, kdy mu nesvědčí přenášení a nešetrná manipulace, je po odsypání do přijatelné plastové krabičky perfektní. Jemňoučký, tváři dodá lesk. Akorát je tedy dost studený.


Na poslední fotce jsem s ním nalíčená.


Tekuté linky (518,-), kapitola sama pro sebe. V nabídce jsou klasické černé, vínové, modré a hnědé. Mají docela nešikovný kartáček, ale s ním já nepracuji. Používám k nim klasický štětec, kterým je na víčko nanáším. Samozřejmě nejsou voděodolné, ale když neslzíte a nesaháte si do očí, vydrží.


Tužky na rty a na oči nejsou rozdělené. Je jedno, po jaké barvě sáhnete, mají stejné vlastnosti. Na výběr je jich opravdu šílené množství. Na fotce je rudá konturka na rty a hnědá tužka na obočí. Obojí 330,-.


Rtěnky u mne hned po korektoru vedou. A to je dobře, protože víte proč? Právě rtěnky tolik sníte! Proto je důležité, aby v ní nebylo olovo a podobné chemické přísady. Tyto mají navíc skvělé vlastnosti, kdyby mi je někdo podstrčil bez toho aniž bych věděla, že jsou přírodní, vůbec bych to nepoznala. O odstínech ani nemluvím. Mou nejoblíbenější je 257ka, která je přirozená, lehce narůžovělá, ale tak nějak stále nude. (480,-) Červená na fotce je matná, na rtech nesmírně příjemná. A nerozpijí se. A já mám samozřejmě testry, obaly rtěnek, které se kupují, jsou opět v papírovém balení.


Řasenky má Couleur Caramel opět skvělé, až jsem byla sama překvapená. Ohromující je opět výběr barev, tedy z hnědé, vínové, modré. A pak ze dvou variant - prodlužující a zahušťující. Řasy dělají krásné. Neslepují a nežmolkují.


U laků na nehty latí to samé, co u rtěnek. Nikdy bych nečekala, že laky bez těch největších škodíků budou tak skvěle fungovat. Zkuste je, uvidíte. Tady mi i cena (280,-) přijde naprosto příznivá. Protože co si budem, jinak se ceny pohybují na parfumérkové úrovni. A to někdo, kdo není do tohoto tématu zainteresován, jen těžko pochopí. Navíc s papírovými obaly, žee ;)


A stíny?! Tak ty jsou perfektní. Neuvěřitelně máslovité a moc dobře mi s nimi pracuje. Zapracovávají se do sebe rychle a bez námahy. A pigmentace je ohromná. Skoro až nechápu, jak je to možné. Jen tedy mně, s mastnými víčky, moc dlouho bez báze nevydrží. Ale to hrozně záleží na typu pleti. Mé kolegyni vydrží vše.


Paletky od Urban Decay nemusím zmiňovat, v beauty světě proslulá věc. Tyto dvě jsou jimi právě inspirované. Ale jen vzhledem, výběrem odstínů neodpovídají. A všechny stíny jsou tedy bohužel třpytivé, některé více, některé neznatelně. Ale matné stíny zatím CC nevyrábí. Ale dá se sáhnout po skvělé paletce se stíny na oči, a to už je skoro jako UB Naked Basic.
Ještě bych neměla zapomenout na to, že 'Kulér' dvakrát do roka vydává limitované edice. A ty stojí za to. Jsou mnohem svěžejší a hravější, než stálé produkty.

Pak také prodává krásné multifunkční paletky, které mi můžete pohodlně zkombinovat podle vašich představ. Jo, a o sadě profi štětců ani nemluvím!
Poslední věc, kterou bych vám v dnešním článku chtěla ukázat, je kompletní líčení s touto kosmetikou. Na pleti nemám nic jiného, než kulér. Tak co říkáte?


V příštím článku věnovaném této značce vám ukáži líčení s hnědou kočičí linkou a rudými rty a ukáži vám k tomu i laky na nehty v akci.

Úplně nakonec bych vás moc ráda pozvala na veletrh World of Beauty&Spa 8.-9.9., kde budu s touto značkou líčit, kde vám ji moc ráda osobně představím a kde vás i ráda nalíčím! Těším se!

Jak se vám značka líbí? Znáte ji? Líčíte se přírodní kosmetikou?

Více o produchtech složení a cenách najdete na www.milujubio.cz kde samotné produkty můžete koupit a nebo navštívit prodejnu v Londýnské.

10 komentářů:

 1. Značku znám, ale připadá mi, že o ní nikdo nic nepíše. To je snad první článek, co o ní čtu. :) Cože je super, já už o ní slyšela a docela mě láká právě ta přírodní dekorativní kosmetika. :) Líčení se ti povedlo, rtěnky i stíny vypadají naprosto skvěle. :)

  OdpovědětVymazat
 2. tak tá vyzerá super! tie balenia sú pastvou pre oči :) nepoznala som doteraz túto značku
  MakeUpByVeo

  OdpovědětVymazat
 3. Tobě to sluší, jinak značku znám jen od odstatních .)

  OdpovědětVymazat
 4. Great post dear ! I love your blog ♥
  If you want check out my blog . I write about fashion,beauty and lifestyle .Maybe we can follow each other and be great blogger friends.

  http://herecomesajla.blogspot.ba/

  OdpovědětVymazat
 5. Tu značku vůbec neznám, ale vypadá dobře. Moc se mi líbí to tvoje závěrečný líčení. :-)
  Šárka

  OdpovědětVymazat
 6. To vypadá skvěle, snažím se používat jen přírodní kosmetiku, jen k té dekorativní zatím nemám moc důvěru, tuto značku určitě prozkoumám.

  OdpovědětVymazat
 7. Hrozně moc ti sluší ukázka líčení. Přírodní kosmetiku zatím prozkoumávám a pomalu ale jistě na ní přecházím. Nejde to hned a vše ale teď jsem ve fázi kdy moje pečující kosmetika je na 95% přírodní. S dekorativkou bych taky ráda začala ale odrazuje mě cena na úkor nejistoty zda mi produkt vůbec sedne, to je například problém u makeupu. Moje pleť je smíšená, někde dost mastná ale na některých místech se mi někdy tvoří šupinky. Mám dost rozšířené póry a celkově má pleť je rozhodně problematičtější, takže ve výsledku nevím jaký makeup by mi seděl, nechci si koupit něco za tisíce co mi pak bude k ničemu. Hodně se mi líbí paletka stínů a tvářenka, na mono stíny moc nejsem a asi bych si je sama od sebe nekoupila.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Terez, většina přírodních dekorativek nabízí i vzorečky makeupů, díky nim si vyzkoušej co nejvíc můžeš a pak si vyber ;) A děkuji za komentář!

   Vymazat
 8. Asi jsem se zamilovala!!<3 :-)) Jdu na ní hned mrknout! A tvé líčení je moc krásné!

  papa ByGabra

  http://www.bygabra.cz/

  OdpovědětVymazat